Що екологічніше: поліетилен, ніж папір і бавовна
Життєвий цикл пакетів з поліетилену
Життєвий цикл пакетів з паперу
Життєвий цикл сумки з бавовни
Всі ми бачили безліч сюжетів про сміттєвих островах із пластику в океанах. Багато хто після перегляду таких кадрів, намагаються відмовитися від пакетів з пластику на користь текстильних або паперових. Так, пластик, дійсно, не розкладається, як органічні матеріали способом гниття. Однак, при правильній утилізації шкоду для навколишнього середовища від синтетичних матеріалів набагато нижче, ніж від виробництва натуральних.
Якщо провести аналіз виробництва пластикової та натуральної тари, враховуючи повний цикл: від отримання сировини до виходу кінцевої продукції, стане ясно, що бавовна - далеко не такий нешкідливий, як здається. Щоб виростити хороший урожай бавовни, доводиться вдаватися до використання добрив і пестицидів. Для його переробки потрібні виробничі потужності, які забруднюють повітря і володіють високим вуглецевим слідом (впливають на озоновий шар). В процесі виробництва використовується велика кількість води.
Якщо пластик підлягає переробці і може використовуватися в якості вторинної сировини, то бавовняні і паперові пакети, в більшості своїй, другий життя не мають. У кращому випадку - потрапляють в піч сміттєспалювальних заводів, а в гіршому - на полігон (звалище).
У процесі досліджень, проведених Датським міністерством екології та харчування, вчені з'ясували, що пакет з паперу в 40 разів більше шкодить екології, а бавовняна сумка - в 20000 разів, у порівнянні з пластиковим виробом (при дотриманні головної умови - переробки).
Детальніше за посиланням: https://www2.mst.dk/Udgiv/publications/2018/02/978-87-93614-73-4.pdf
Ще кілька плюсів на користь пластикових пакетів:
- через високу ціну нафти - основної сировини для отримання пластмаси - виробництва, що виготовляють пластик, працюють з мінімальною кількістю відходів. Іншими словами, виробник оптимально використовує сировину, зводячи відходи виробництва практично до нуля. У той час, як виробництво паперу та текстилю завжди має на увазі наявність нерозчинного сухого осаду, який вивозиться на полігон;
- економічність логістики. Вага і обєм 1000 пакетів з поліетилену набагато менше, ніж паперових і текстильних. Відповідно, за один рейс можна перевезти більше товару, що економить паливо, і зменшує кількість викидів СО2 в атмосферу.
Якісна упаковка від ТОВ "Компанія" Чернігів Пекедж "
Для того, щоб знизити екологічне навантаження від використання пластика на навколишнє середовище, потрібно правильно його експлуатувати. Не варто викидати ще зовсім цілий кульок тільки тому, що він в даний момент вже не потрібен. Візьміть його з собою, коли підете за покупками наступного разу. Двічі використаний поліетиленовий пакет в кілька разів збільшує свою екологічність щодо паперу та тканини. Коли тара приходить в непридатність, не викидайте її разом з побутовими відходами, сортуйте сміття.
Для нас важлива турбота про екологію, тому високоякісні пакети, які можна замовити на нашому сайті, не порвуться після першого застосування.
Позиція нашого підприємства - усвідомлене споживання, тому ми запустили лінію рециклінгу дуже високого рівня. Якість поліетилену шикарна, глянцевий, гладкий, але при цьому eco-friendly. Сміливо можемо заявити, що такий перероблений пластик в Україні мало де можна зустріти, оскільки сам вихідний матеріал дуже якісний, плюс сам процес налагоджений ідеально.
Детальніше: https://www.cherpack.net/ua/magazin/cherpack-recycled-bags-tm/